plakans


plakans īp.
 1. Tāds, kura virsma ir bez pacēluma, izliekuma vai ir ar samērā nelielu pacēlumu, izliekumu; arī plāns. Plakana virsma. P. plācenis. Nagla ar plakanu galvu. Plakanā pēda -- pēdas deformācija, kuras raksturīga pazīme ir pēdas velves samazināts augstums.
  Atvasinājumi:
  plakans -ais; s. -a, -ā; apst.
  1. Tāds, kura garums, platums ir ievērojami lielāks par šķērsgriezumu, biezumu un kuram parasti ir līdzena virsma (piemēram, par priekšmetiem, vielu veidojumiem). Plakana virsma - -- plakana priekšmeta, vielas veidojuma, parasti līdzena, virsma. // Par cilvēku vai dzīvnieku ķermeņa dalām, arī par dzīvnieku ķermeni. Plakanie tārpi zool. - -- bezmugurkaulnieku tips, kurā ietilpst zemāk attīstītie tārpi ar lentveida vai lapveida ķermeni (piemēram, skropstiņtārpi, lenteņi); šī tipa dzīvnieki; plakantārpi. // Tāds, kam ir raksturīgs vienpusīgums, šauri uzskati, šaura izpratne. pārn.
  2. Tāds, kam ir samērā līdzena horizontāla virsa (par reljefa veidojumiem, to dalām). // Tāds, kam nav ieliekumu vai izliekumu (par priekšmetiem, to dalām). // Tāds,kam ir mazāks izvirzījums nekā parasti (par ķermeņa daļām); tāds, kura daļām ir mazāks izvirzījums nekā parasti (par seju). // Tāds, kurā veido ko tā, ka tam nav ieliekumu vai izliekumu (par darbību, procesu); arī plakanisks.
  3. Tāds, kam visi punkti atrodas vienā un tai pašā plaknē. mat.
  Frazeoloģismi:
  • Plakanā pēda - -- pēdas izliekuma deformējums.
  Atvasinājumi:

  Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'plakans' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
  Įrašas
  Paaiškinimas

  Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
  ji bus patalpinta vietoj esamos.  © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
  Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
  x