slēgt


slēgt slēdzu, slēdz, slēdz, pag. slēdzu, pārej.
  1. Griezt atslēgu slēdzenē; aizdarīt vai atbrīvot (slēdzeni); sastiprināt, nostiprināt ar slēdzeni, atbrīvot, padarīt atveramu (ko ar slēdzeni nostiprinātu). Slēgt ciet, vaļā. Slēgt ar šifru. Slēgt vārtus ciet. Slēgt šķūni ar piekaramo slēdzeni. Slēgt dzīvokli. Durvis ir slēgtas. Slēgt durvis vaļā. -- Pārn.: Miegs slēdz bērnam acis ciet.
  2. Pārtraukt darba laiku, pieņemšanas laiku, neielaist apmeklētājus; pārtraukt lietošanu, pārtraukt darbību (par iestādi, uzņēmumu). Slēgt veikalu, iestādi. Kantoris svētdienās slēgts. Slēgt tipogrāfiju. Slēgt skolu uz pāris nedēļām. Ceļš ir slēgts.
  3. Vienoties (par ko), apstiprinot vienošanos ar dokumentu parakstīšanu, pieaicinot lieciniekus u.tml. Slēgt mieru. Slēgt maiņas līgumu. Slēgt derības.
  4. Vienot (ar slēdzi), iedarbinot vai pārtraucot kādas sistēmas vai aparāta darbību. Slēgt aparātu ārā. Slēgt elektrisko ķēdi. Slēgt vada galus kopā.
  5. Pārtraukt (kāda) līdzdalību (kolektīvā, organizācijā u.tml.). kopā ar apstākļa vārdiem "ārā", "laukā". Slēgt ārā no skolas.
  6. Iekļaut, cieši apņemot no visām pusēm. pārn. Slēgt ciešā lokā. Slēgt apkampienos.
Frazeoloģismi:

Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'slegt' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.© 2009 - 2024 www.vardnica.lv
Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
x