profesionāls


profesionāls īp.
 1. Tāds, kas attiecas uz profesiju; tāds, kas ir saistīts ar kādu profesiju. Profesionālā orientācija. Profesionālās intereses. Profesionālās slimības.
 2. Tāds, kas kļuvis par profesionāli; tāds, kurā piedalās profesionāļi. P. sportists. Profesionālie un pašdarbības kolektīvu aktieri. P. teātris.

  profesionāls -ais; s. -a, -ā;
  1. Saistīts ar profesiju, tai raksturīgs. Profesionālā orientācija - -- zinātniski pamatota jauniešu sagatavošana apzinātai profesijas izvēlei. Profesionāla slimība - -- slimība, kuru izraisa attiecīgajai profesijai raksturīgie kaitīgie darba apstākļi. Profesionālā ētika - -- Vārda brīvības ierobežojums, kas nozīmē, ka nedrīkst atklāt sava amata noslēpumus nepiederošām personām. // Tāds,kurā izpaužas ar attiecīgo profesiju saistītas zināšanas, sagatavotība, pieredze, prasme; arī kvalificēts (3). Profesionālā māksla - -- māksla, ko rada cilvēki, kas parasti ir ieguvuši attiecīgo izglītību.
  2. Tāds, kas ir profesionālis (pretstatā amatierim). // Tāds, kurā darbojas profesināļi. Profesionālā noziedzība - -- tādu personu noziedzīgas darbības, kurām krimināli sodāmi nodarījumi kļuvuši par pastāvīgu nodarbošanos un galveno naudas līdzekļu iegūšanas avotu.
   Atvasinājumi:
   • profesionāli apst.

   Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'profesionals' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
   Įrašas
   Paaiškinimas

   Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
   ji bus patalpinta vietoj esamos.   © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
   Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
   x