komisks


komisks īp.
 1. Tāds, kas izraisa smieklus; tāds, kas saistīts ar komismu. Komiska situācija. K. pārpratums. Komiski izturēties, uzvesties. Komisks sižets. Komiskā opera -- jautra vai satīriska satura opera, kurā muzikālie priekšnesumi mijas ar runātiem dialogiem.
 2. Estētikas kategorija, kurā ietverts vērtējums parādībām, kas neatbilst kādiem ideāliem, normām, likumībām; komisms (1). ar not. gal. lietv. noz. komiskais.
  Atvasinājumi:
  komisks īp.
  1. Tāds, kas saistīts ar kosmosu, raksturīgs kosmosam; tāds, kas norisinās kosmosā. Komiskā telpa. Komiskā radiācija, komiskie stari; komiskie putekļi, ķermeņi. Komiskais lidojums. Komiskā bioloģija -- bioloģisko zinātņu komplekss, kas pētī organismu dzīvības norises komiskās telpas apstākļos. Kosmiskais ātrums -- ātrums, kāds vajadzīgs ķermenim, lai tas varētu veikt, lidojumu kosmosā (arī pārn.: ļoti liels ātrums). Pirmais kosmiskais ātrums -- minimālais ātrums, kāds vajadzīgs, lai ķermenis riņķotu ap Zemi pa riņķveida orbītu Zemes virsmas tuvumā. Otrais kosmiskais ātrums -- minimālais ātrums, kāds vajadzīgs, lai ķermenis pārvarētu Zemes pievilkšanas spēku un kustētos pa parabolisku trajektoriju; paraboliskais ātrums. Trešais kosmiskais ātrums -- ātrums, kāds vajadzīgs, lai ķermenis aizlidotu no Saules sistēmas. Kosmiskais lidaparāts -- lidaparāts, kas spēj lidot kosmosā. Kosmiskais kuģis -- lidaparāts cilvēka lidojumam kosmosā. Kosmiskā stacija -- mākslīgi radīts Zemes, arī citu planētu vai Saules pavadonis, kas paredzēts zinātniskiem pētījumiem un var noderēt par bāzi starpplanētu lidojumiem.

   Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'komisks' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
   Įrašas
   Paaiškinimas

   Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
   ji bus patalpinta vietoj esamos.   © 2009 - 2021 www.vardnica.lv
   Draugi: Angļu valodas kursi
   x