dārgs


dārgs īp.
 1. Ļoti vērtīgs; tāds, par ko daudz jāmaksā; tāds, kā realizēšanai vajag daudz līdzekļu. D. tērps. Dārgi audumi. Dārgas biļetes. Smēķēt dārgus cigārus. Dārga dzīve. Dārga nauda -- augsta cena. Dārgas izpriecas. Pirkt par dārgu cenu, naudu. Tas ir par dārgu. D. meistars, amatnieks sar. -- tāds, par kura darbu, pakalpojumiem daudz jāmaksā. Dārgi samaksāt. pārn.: Dārgi samaksāt -- iegūt, panākt ar lielām grūtībām, zaudējumiem, upuriem; -- smagi izjust (savas rīcības) negatīvās sekas.
 2. Tāds, kas attiecīgajā brīdī ir ļoti vajadzīgs, nav pietiekamā daudzumā. Laiks ir d. Dārga katra ūdens pilīte. Katrs cilvēks d.
 3. Tāds, kam ir ļoti liela nozīme (cilvēka dzīvē); tāds, ko ļoti augstu vērtē, glabā un saudzē; tuvs, mīļš. Dārgas atmiņas. Dārga piemiņa. Pasaules tautām miers ir d. Sagaidīt dārgus viesus. Visdārgākais cilvēks. Dārgie draugi! Manu dārgo māsiņ!
 4. Cilvēks, pret kuru jūt dziļas simpātijas, mīļš, tuvs cilvēks. ar not. galotni, lietv. nozīmē: dārgais, v.; dārgā, s. Palieciet sveiki, mani dārgie! Dārdzības pieaugums. Dzīves d. -- stāvoklis, ko raksturo augstas cenas.
  Atvasinājumi:

  Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'dargs' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
  Įrašas
  Paaiškinimas

  Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
  ji bus patalpinta vietoj esamos.  © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
  Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
  x