no


no prievārds ar ģen.
 1. Norāda, ka tas, ko izsaka sekojošais vārds (vārdi), ir sākums kustībai no augšas uz leju. No kalna braukt. Nokrist no koka. Nolēkt no tramplīna.
 2. Norāda, ka tas, ko izsaka sekojošais vārds (vārdi), ir kustības, virziena, darbības sākuma punkts. No skursteņa ceļas dūmi. Braukt no viena krasta uz otru. Izkāpt no vagona. Viņš raudzījās no tālienes. Tas ir netālu no šejienes. Kalns bija rietumos no pilsētas. No stacijas līdz mājai ir desmit kilometru.
 3. Norāda, ka no tā, ko izsaka sekojošais vārds (vārdi), atšķir, atdala (ko). Noplēst gabalu no auduma. Atdalīt ķiršus no kātiņiem. Šķirt sivēnus no mātes.
 4. Norāda, ka tas, ko izsaka sekojošais vārds (vārdi), ir laika posma sākums. No pirmā līdz trešajam decembrim. Sākt darbu no deviņiem. No rīta -- rīta agrumā, agrā priekšpusdienā.
 5. Norāda, ka tas, ko izsaka sekojošais vārds (sekojošie vārdi), ir iemesls, cēlonis. Raudāt no bēdām. Būt slapjam no lietus. Viņš drebēja no aukstuma.
 6. Norāda, ka sekojošais vārds (vārdi) izsaka celmi. Viņš ir no Piebalgas. Zēna vecāki cēlušies no strādnieku šķiras. Šis lietvārds atvasināts no darbības vārda.
 7. Norāda, ka sekojošais vārds (vārdi) iizsaka to, no kā (ko) gaida, prasa, lūdz. Gaidīt atbalstu no tēva. Pieprasīt no kolēģa atbildi.
 8. Norāda, ka tas, ko izsaka sekojošais vārds (vārdi), ir viela, materiāls (kam). No akmens cirsts tēls. Šie trauki gatavoti no plastmasas. No koka darināti priekšmeti.
 9. Norāda, ka sekojošais vārds (vārdi) izsaka dalāmu vai salīdzināmu daudzumu, kopumu. Pusi no garā mūža viņš pavadījis laukos. Tas ir skaistākais no visiem putniem. Labākais no plašā draugu pulka.
 10. Kopā ar sekojošo vārdu (vārdiem) izsaka darbības norises veidu. Priecāties no sirds. No tiesas nožēlot.

  Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'no' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
  Įrašas
  Paaiškinimas

  Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
  ji bus patalpinta vietoj esamos.  © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
  Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
  x