priekšmets


priekšmets v.
 1. Lieta, reāls ķermenis. Koka, dzelzs p. Paņemt rokā kādu priekšmetu.
 2. Tas, uz ko vērsta kāda darbība; tas, par ko runā, domā. Pārrunu p. Domu p.
 3. Nozare, disciplīna (piem., zinātnē, mācībās). Interesants mācību p. Dabūt labas atzīmes visos priekšmetos.
Frazeoloģismi:
 • Teikuma p. -- teikuma virsloceklis, kas atbild uz jautājumu "kas?".

priekšmets -a, v.
 1. Objektīvās realitātes daļa, kas tiek īpaši izdalīta no realitātes. Pirmās nepieciešamības priekšmeti (arī preces, uzturlīdzekļi u. tml.) - -- priekšmeti (preces, uzturlīdzekļi u. tml.), bez kuriem nekādā gadījumā nevar iztikt. Darba priekšmets ekon. - -- lieta vai lietu komplekss, ko cilvēks ražošanas procesā apstrādā ar darba rīkiem. // Lieta, ko izmanto noteiktai vajadzībai (piemēram, sadzīvē, saimniecībā). // Tas, kam ir noteikta vērtība. // Tas, kas kādās (parasti juridiskās, sociālās) attiecībās iegūst noteikta objekta raksturu.
 2. Tas, kas noder, ir par objektu, avotu u. tml. Priekšmetu katalogs - -- bibliotēkas katalogs, kurā dati par iespieddarbiem, dokumentiem u. tml. grupēti pēc tālos aplūkotajiem jautājumiem, kas savukārt grupēti sistemātiskā vai alfabētiskā secībā. Izziņas priekšmets filoz. - -- pieredzē fiksētas un cilvēka praktiskās darbības procesā ietvertas objektu puses, īpašības un attiecības, kas tiek pētītas ar noteiktu mērķi noteiktos apstākļos un nosacījumos.
 3. Didaktiski pamatota zināšanu un prasmju sistēma, kas izstrādāta atbilstoši kādai zinātnes, tehnikas, mākslas nozarei un paredzēta apgūšanai mācību iestādē pēc noteiktas mācību programmas; mācību priekšmets, mācībpriekšmets.
 4. Savienojumā "teikuma priekšmets": teikuma virsloceklis, kas nosauc runas priekšmetu, kura aktuālu pazīmi izsaka izteicējs. val.

  Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'prieksmets' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
  Įrašas
  Paaiškinimas

  Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
  ji bus patalpinta vietoj esamos.  © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
  Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
  x