precīzs


precīzs īp.
 1. Tāds, kas darbojas pilnīgi pareizi; pilnīgi atbilstošs (īstenībai, normai). P. pulkstenis. Precīzi svari. Precīzi nomērīt.
 2. Pilnīgi atbilstošs uzdevumam, prasībai. P. trāpījums mērķī. P. tulkojums. P. formulējums. Dot precīzas instrukcijas. Ierasties precīzi laikā. Precīzi izpildīt pavēli.
 3. Tāds, kas ko dara atbilstoši kādām normām, prasībām.
  Atvasinājumi:
  precīzs -ais; s. -a, -ā;
  1. Tāds, kas pilnīgi atbilst noteiktām normām (piemēram, par aparātiem, instrumentiem); tāds, kas darbojas pilnīgi pareizi. // Tāds, kura parametra īstā vērtība atbilst tā nominālajai vērtībai; tāds, kurā sasniedz šādu atbilstību (par mērīšanu, aprēķināšanu). Precīzs (arī pareizs) laiks - -- laiks, ko nosaka pēc astronomiskiem novērojumiem un fiksē ar astronomiskiem vai atomu pulksteņiem. // Tāds,kura saturs pilnīgi pareizi atspoguļo īstenību (par informāciju, tekstu u. tml.); tāds, kura saturs un forma pilnīgi atbilst noteiktam mērķim (piemēram, par tekstu, tā elementiem). Precīza atskaņa literat. - -- atskaņa, kas rodas, ja skaņas, sākot ar pēdējo uzsvērto rindas patskani, ir vienādas.
  2. Tāds, kas pilnīgi atbilst noteiktām normām, pilnīgi sasniedz vēlamo mērķi (par darbību, procesu u. tml.). // Tāds, kura veiktā darbība pilnīgi atbilst noteiktām normām, pilnīgi sasniedz vēlamo mērķi (par cilvēku).
   Atvasinājumi:

   Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'precizs' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
   Įrašas
   Paaiškinimas

   Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
   ji bus patalpinta vietoj esamos.   © 2009 - 2024 www.vardnica.lv
   Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
   x