plaši


plaši apst.Sk. plašs


plašs īp.
  1. Tāds, kas aizņem lielu platību, izvērsts garumā un platumā. Plašas telpas, p. dzīvoklis. P. laukums. P. līdzenums, plaši lauki. P. rokraksts. Uzbrukums plaša frontē. Durvis ir plaši vaļā. Plaši atvērti vārti.
  2. Tāds, kas aptver daudzus, saistīts ar daudziem; tāds, kas domāts daudziem; tāds, kam liels apjoms, vēriens; izvērsts. P. skolu, grāmatnīcu, kultūras iestāžu tīkls. Plašas iedzīvotāju, lasītāju aprindas. Plašas masas. Plaša sadarbība, plaši sakari. Plašas zināšanas, intereses. Plašas iespējas, perspektīvas. P. apjoms, vēriens. Plašā mērogā, plašos apmēros. -- uzsverot, pasvītrojot darītā nozīmīgumu.
Frazeoloģismi:Atvasinājumi:
plašs -ais; s. -a, -ā;
  1. Tāds, kura robežas atrodas tālu uz visām pusēm no tā vidus, centra (par platību); tāds, kas aptver lielu teritoriju, aizņem lielu vietu. Aiziet plašajā pasaulē (arī ļaudīs, dzīvē) - -- atstāt dzimto māju, līdzšinējo dzīvi; uzsākt patstāvīgas dzīves gaitas. // Tāds, kas aizņem lielu platību (par telpu, celtni). // Tāds, kas ir tālu, parasti uz visām pusēm, pārredzams (par dabasskatu). // Tāds, kas ir vērsts uz visām pusēm (piemēram, par augu dalām); kupls (1). // Tāds, kam starp sākuma un beigu punktu ir samērā liels attālums (par kustībām, žestiem). // Tāds, kam ir raksturīga samērā stipri uz abiem sāniem vērsta lūpu, mutes līnija (par smaidu); plats. // Tāds, kas pārsniedz parasto platumu, atvērumu, atstarpi u. tml. parasti apst.
  2. Tāds, kas sastāv no daudziem, kuri parasti ir saistīti ar noteiktu darbību, sistēmu (par cilvēku vai dzīvnieku grupu). // Tāds, kas veido lielu, daudzveidīgu kopumu (piemēram, par priekšmetiem, produkciju).
  3. Tāds, kas noris, izpaužas intensīvi, arī daudzveidīgi (par darbību, norisi, pasākumu); tāds, kurā piedalās, iesaistās daudzi. // Tāds, ko atzīst, arī veicina, atbalsta daudzi (par kā slavu, popularitāti u. tml.). // Tāds, kam ir daudzveidīgs, daudzas parādības aptverošs saturs, arī liels apjoms (piemēram, par tekstu, zināšanām).
Frazeoloģismi:Atvasinājumi:
  • plaši apst.

Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'plasi' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.© 2009 - 2024 www.vardnica.lv
Draugi: Skaičiuoklė TV Programa Juegos Friv Baby Hazel Games
x